Atatürk Resmi
Akdeniz Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
MENU
Comodo Antivirüs Kurulumu

Akdeniz Üniversitesi bilgisayarlarında kullanılmakta olan Antivirüs programının lisans süresinin dolması ve de daha güvenli olması nedeniyle yeni bir Antivirüs programı alınmıştır.  Mevcut Trend Micro Antivirüs programının kurulu olduğu bilgisayarlardan bu program kaldırılarak üniversitemize lisanslı olan Comodo Antivirüs yazılımının kurulması gerekmektedir.

Tüm Personel ve Öğrencilerimizin yerleşke içinde kullanılan bilgisayarlarına Comodo Antivirüs programını kurmaları gerekmektedir. Bu durum kendi bilgisayarınızın ve verilerinizin güvenliği açısından olduğu kadar, Kurumumuzdaki diğer bilgisayar ve kullanıcı verilerinin korunması açısından da çok önemlidir.

 

AKADEMİK VE İDARİ PERSONEL İÇİN COMODO ANTİVİRÜS PROGRAMI

Önce aşağıdaki 1 nolu adımdaki  Mevcut Trend Micro Antivirüs programının Kaldırılması  linkinden yardım alarak mevcut TrendMicro Antivirüs programı kaldırılması gerekmektedir. Bilgisayarda başka bir antivirüs programı varsa benzer şekilde bilgisayarınızdan kaldırma işlemi yapılmalıdır.
Ardından 2 nolu maddede anlatılan COMODO Antivirüs Kurulum Dosyaları ilgili linklerden indirip kurmak gerekmektedir.
 

1.Mevcut Trend Micro Antivirüs programının Kaldırılması

Trend Micro Antivirüs programı kaldırıldıktan sonra, 2 nolu maddedeki linklerden uygun Comodo Antivirus kurulum dosyası indirilip, altta bulunan resimlerde görüldüğü gibi kurulumu yapılabilir.

Antivirüs programını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.  Sadece kampüs içinde üniversitemizin internetinden bağlıyken veya Kampüs Dışından SSLVPN (Global Protect) bağlayıp indirebilirsiniz.

Tarayıcınızda sorun yaşıyorsanız, adresi kopyalayarak adres çubuğuna yapıştırıp indirebilirsiniz

2. COMODO Antivirüs Kurulum Dosyaları 

Windows 8, 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri için indirme linki

Windows 7 işletim sistemi için indirme linki

Mac OS X  işletim sistemleri için indirme linki

 

COMODO Antivirüs Programı Genel Özellikleri :

Comodo Antivirüs programı yeni nesil bir Antivirüs programı olup günümüzde tehlike arzeden tehditlerden (Crypto Virüs, Ransomware tipi tehditler, Trojen, Adware, Spyware, Keylogger vs. ) ve siber saldırılardan bilgisayarınızı ve verilerinizi korumaktadır. Üniversitemiz Personelinin ve tüm Öğrencilerimizin Comodo Antivirüs programını kullandıkları bilgisayarlara kurmaları gerekmektedir.

Comodo Antivirüs programı bilgisayarlara kurulduktan sonra tüm ayarlarını sunucudan otomatik olarak alacağı için kullanıcıların herhangi bir işlem (güncelleme, tarama ve ayarlama) yapmasına gerek yoktur.

Comodo Antivirüs programı güvenlik açısından son derece iyi geliştirilmiş bir program olup aşağıdaki modülleri ile yeni nesil bir koruma sağlamaktadır.

–Klasik Antivirüs modülü
–Crypto ve Ransonware tehditlere karşı koruma modülü
–Firewall (güvenlik duvarı) modülü
–IPS (atak engelleme modülü ile Bilgisayarınıza diğer bilgisayarlardan yapılan atakları önleme ve Bilgisayarınızdan diğer bilgisayarlara atak yapılmasını önleme)
–Web Reputation (web siteleri üzerinden gelen zararlı sitelere erişimi engelleme )
–Device Control (Gerektiğinde bilgisayarınızın DVD-RW, USB vs aygıtlarına erişimi engelleme)
–Akıllı Tarama
–Machine Learning
–Gelen ve giden maillerinizi de günümüz tehditlerine karşı tarayarak güvenli mail alıp göndermenizi sağlar
 

Not : Comodo Antivirüs programı yerleşkemiz içinde çalışmaktadır.

 

ÖĞRENCİLER İÇİN COMODO ANTİVİRÜS PROGRAMI

Öğrencilerimiz için ücretsiz kurulum linki

 

TÜM PERSONEL VE ÖĞRENCİLER İÇİN MOBİL COMODO ANTİVİRÜS PROGRAMI

Tüm Personel ve Öğrencilerimiz için ücretsiz MOBİL kurulum linki

 

 

Comodo Korumail  e-mail sisteminize temiz e-posta ulaşması için endüstriyel standart olarak kabul görmüş bütün filtreleme tekniklerinin yanı sıra; KoruMail ekibi tarafından geliştirilen teknikleri de kullanarak güvenli e-posta trafiği sağlayan Antispam Gateway yazılımıdır. Kolay yönetilebilirliği ve dinamik yapısıyla spam ve virüslü postaların engellenmesi için kesin çözümdür.

e-posta sisteminize şüpheli görülen postalar Korumaile alınarak size bilgilendirme maili gelecektir. Bu maili eposta hesabınıza almak isterseniz, Release/ Bırak tıklayarak bu maili alabilirsiniz Korumaildeki tüm mailleri almak için

https://epostaguvenlik.akdeniz.edu.tr:8443/webmail/ adresini tıklayarak @akdeniz.edu.tr mail adresinizin tamamını ve mail parolanızı yazarak giriş yapabilirsiniz

Eklenme tarihi : 2021-04-14 15:58:34
Son güncelleme : 2022-04-08 10:27:01