Office 365

 

 

Office 365 hizmetleri ve windows yenilikleri tanıtım videosu

İstediğiniz gibi çalışın ve öğrenin.

Ödevlerinizi daha hızlı ve daha kolay yapın.

Öğrenci ePosta sistemine ve Office 365 hizmetlerinin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 Öğrenci Eduroam hesabınız aynı zamanda  eposta hesabı, Office365 hesabı vs hesaplarıdır. Eduroam hesabınız olmadan diğer hizmetlerden yararlanılamaz. Öğrenci Eduroam hesabı almak için tıklayınız.

Akdeniz Üniversitesi mensupları Office 365 Öğrenci Avantajı programı kapsamında Office 365 ürününün getirdiği faydalardan yararlanabileceklerdir. Bu kapsamda Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, Teams, Stream, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını kullanma hakkına erişeceklerdir.

Ayrıca, OneDrive üzerinde 5 TB depolama alanına sahip olabilecek, bu sayede tüm dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebileceklerdir.
Bu servislere erişmek için https://portal.office.com üzerinden @ogr.akdeniz.edu.tr veya @akdeniz.edu.tr uzantılı e-posta adresleri ile kayıt olabilirler.

“Şimdi Yükle” ya da “Office Uygulamalarını Yükle” bağlantısı üzerinden indireceğiniz kurulum dosyası yardımıyla kişisel bilgisayarlarınıza (en fazla 5 adet) Microsoft Office uygulamasının masaüstü versiyonunu kurabilirsiniz. Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazlarının işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurumsal e-posta hesabı bilgileri ile erişebilirler. (Office 365 içinden indirdiğiniz Office uygulamaları Windows 7 işletim sistemi tarafından desteklenmemektedir.)

Not: Office uygulamasını indirip kurduktan sonra ya ana menüsünden ya da giriş menüsü altındaki hesap menüsünden eposta adresiniz ve şifreniz ile oturum açarsanız office uygulaması lisanslanmış olacaktır. bu alanda herhangi başka bir eposta adresi girilmemiş olmalıdır. daha önce girilen başka bir eposta hesabı varsa oturumu kapat yapıldıktan sonra  @ogr.akdeniz.edu.tr  veya @akdeniz.edu.tr eposta adresi ve şifresi ile oturum açılmalıdır.

Microsoft Office
Office 365, Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher Office yazılımını hem daha kolay hale getiriyor hem de diğer kişilerle ortak çalışmanızı sağlıyor.

Microsoft Teams
Office 365 sistemi içindeki Teams modülü ile sanal sınıflar oluşturup öğrencilerinizin mail adreslerini ekleyip interaktif bir şekilde (video konferans vs) iletişim kurulabilmektedir.

Microsoft Stream
Office 365 sistemi içindeki Stream modülü ile Teams üzerinden sanal sınıf ortamında yapılan video kayıtları saklanır. Stream üzerindeki video linki paylaşım için kullanılabilir.

E-Posta ve Takvim
Office 365 sayesinde eposta ve takvimlerinize bilgisayarınızdan, web üzerinden ve mobil cihazınızdan erişebilirsiniz.

Anlık Mesajlaşma, Konferans ve Uzaktan Denetim
Office 365 ile gelen Lync sayesinde çalışma arkadaşlarınızla anlık mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli konferans yapabilir, hatta masa üstünüzü paylaşabilirsiniz.

Web Sitesi
Office 365 SharePoint ile gelen içerik yönetimli profesyonel web sitenizi hemen açabilirsiniz.

Dosya Paylaşımı ve Doküman Yönetimi
Office 365 SharePoint kullanarak, iş arkadaşlarınızla dokümanlarınız üzerinde ortak çalışabilir ve doküman yönetimi sistemi yapılandırabilirsiniz.

Mobil Erişim
Office 365 neredeyse tüm mobil cihazlar ile uyumlu şekilde çalışır. Verilerinize istediğiniz yerden erişerek performansınızı ve verimliliğinizi arttırır.

Office Web Uygulamaları
Word, Excel, Power Point gibi tüm Office dokümanlarınızı online oluşturabilir, düzenleyebilir ve saklayabilirsiniz.

Emniyet ve Güvenlik
Microsoft verilerinizi güvende ve gizli tutmaya yardımcı olur.

 

Bilgi ve Destek için :
Aşağıdaki eposta adreslerine sorununuzu iletebilirsiniz.

email: destek@akdeniz.edu.tr , bimdestek@akdeniz.edu.tr

 

Eklenme tarihi :21.04.2022 14:38:04
Son güncelleme : 13.01.2023 21:09:30