Atatürk Resmi
Akdeniz Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
MENU
SPSS

Değerli Akdeniz Üniversitesi Mensupları,

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Akademik çalışmalarda kullanılmak üzere SPSS istatistik programı lisanslı olarak satın alınmış ve 01.12.2010 tarihinden itibaren hizmete sunulmuştur.

Üniversitemizde lisanslı olarak SPSS yazılımının SPSS Statistics Base v23  sürümü kullanılmaktadır.

İlgili Programı kullanmak isteyen akademik personellerin bağlı olduğu okulun Bilgisayar Koordinatörü veya SPSS kurulumu için okul yönetiminin görevlendirdiği personel ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. (Bilgisayar koordinatörü olmayan okullar için bu destek Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından verilecektir.)

Okulların Bilgisayar koordinatörlerine SPSS kurulumu ve erişimi için gerekli bilgilendirmeler Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yapılacaktır.

Konuyla ilgili destek almak için spss@akdeniz.edu.tr elektronik posta adresine eposta gönderilebilir

NOT : Sadece Kampüs içinden kullanılabilen SPSS programı artık 2017 yılından itibaren SSL VPN hizmeti üzerinden kampüs dışından da kullanılabilmektedir.

SPSS programını aşağıdaki SPSS kurulum linkinde anlatıldığı gibi kurduktan sonra kampüs içinden kullanılabilir. SPSS programını Kampüs dışından da kullanabilmek için Kampüs dışından SPSS kullanımı (SSL VPN üzerinden Erişim) bölümünde anlatılanların yapılması gerekmektedir.

SPSS Kurulumu

SPSS Kurulumu İçin Tıklayınız

 

Kampüs dışından SPSS kullanımı (SSL VPN Üzerinden Erişim) : 

Microsoft Windows,  Mac işletim sistemlerinden ve Mobil-Tablet cihazlarınızdan nasıl SSL VPN bağlantısı yapabileceğiniz aşağıdaki maddelerde detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

  1. Microsoft Windows için SSL VPN yapılandırma ayarları
  2. MAC OS için SSL VPN yapılandırma ayarları
  3. Mobil ve Tablet Cihazlar için (Android Cihazlar)  SSL VPN yapılandırma ayarları (Sadece Akademik Personel için geçerlidir.)
  4. Mobil ve Tablet Cihazlar için (IOS Cihazlar)  SSL VPN yapılandırma ayarları (Sadece Akademik Personel için geçerlidir.)

 

 

Bilgi ve Destek için :
0242 227 44 00 –  1420 /1404 /1568

email: destek@akdeniz.edu.tr

 
Eklenme tarihi : 2021-04-14 16:09:09
Son güncelleme : 2021-04-20 13:46:44