E-imza Başvuru İşlemleri

E-imza başvuru işlemleri için aşağıdaki bilgileri içeren bu formu doldurarak formun dijital nüshasını(Excel formatında) EBYS üzerinden Bilgi İşlem Daire Başkanlığına  adresine gönderiniz. 

  • İlk kez e-imza başvurusu  : Başvuru Türü ve Akıllı Kart Okuyucu Türü 1 olarak işaretlenmelidir.

 

E-imzası kaybolan personel, Kamu SM web sitesinde bulunan Online İşlemler sayfasındaki Nitelikli Elektronik Sertifika -> Bireysel İşlemler -> Başvuru İşlemleri -> Kişi Ödemeli Başvurular menüsünden yeni başvurularını kendileri yapmalıdırlar.

Adsız.png

Ön başvurunuzu gönderdikten sonra akdeniz.edu.tr uzantılı kurum e-postanıza @kamusm.gov.tr' den onaylama e-postası gelecektir.

Bu adımda başvuru onaylama işlemleri KAMU SM Online İşlemler sayfasından NES -> Bireysel İşlemler -> Başvuru İşlemleri menüsünden yapılacaktır.

İletişim adresi: eimza@akdeniz.edu.tr
Telefon:  1411 – 1415
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

 

Kamusm'den onay e-postası geldikten sonra Ön Başvurusu Yapılan Kişilerin e-İmza Başvuruları aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

  1. Kamu SM Online İşlemler > NES > Bireysel İşlemler > Başvuru işlemleri > Başvurularım menüsü seçilerek açılan sayfada istenilen başvuruya tıklanır.

221201-143219 copy.png

 

221201-143219 copy 1.png

2. Açılan ekranda tamamlanacak başvuru seçildikten sonra aşağıdaki ekrandan başvuru alanları doldurularak Devam butonuna tıklanır.

221201-143219 copy 2.png

 

3. Devam butonuna tıkladıktan sonra formu onaylamanız için seçenekler sunulur.

Not: Başvuruyu e-İmzalı/e-Onaylı veya Islak İmzalı tamamlamak için destek almak istiyorsanız aşağıdaki linklere tıklayarak talimat ve videolara ulaşabilirsiniz.

e-İmzalı/e-Onaylı Başvuru Talimatıe-İmzalı/e-Onaylı Başvuru Yardım VideosuIslak İmzalı Başvuru Talimatı ve Islak İmza ile Başvuru Yardım Videosu

221201-143219 copy 3.png

a. Daha önce e-Onay ile işlem yapılmaya onay verildi ise yukarıdaki gibi e-Onay sayfası açılır. Bu sayfada Nitelikli Elektronik Sertifika Sahibi Taahhütnamesi tıklanıp okunmalı, sonrasında onay kutucuğu işaretlenip e-Onay butonuna tıklanarak işleme devam edilmelidir.

221201-143219 copy 4.png

 

b. Daha önce e-Onay ile işlem yapılmaya onay verilmedi ise;

Kişiye ait geçerli bir Nitelikli Elektronik Sertifika (e-İmza) varsa e-İmza ile Onayla butonuna tıklayarak işlem tamamlanabilir. İşleminiz tamamlandığında başvuru formu anında sistemlerimize yansımaktadır.

 

  • 221201-143219.png 
  •  
  • Başvuruyu ıslak imzalı tamamlamak için, Islak İmza ile Onaylamak için Formu İndir butonuna tıklanarak açılan sayfadaki talimatlar okunur, form indirilir ve imzalanarak ekranda belirtilen teslimat adresine posta yoluyla gönderilir.

Onaylama işleminden sonra sürecinizi yine Kamu SM Online İşlemler > NES > Bireysel İşlemler > Başvuru işlemleri > Başvurularım sayfasından takip edebilirsiniz.

 

 

 

Eklenme tarihi :24.08.2022 14:06:05
Son güncelleme : 21.07.2023 15:49:42